O firmie

Dumą naszej firmy są indywidualne wkładki ortopedyczne wykonywane na podstawie odlewu gipsowego.

Techniki tej nauczyliśmy się bazując na wieloletnim doświadczeniu Skandynawskiego Laboratorium Ortopedycznego . Następnie nasze umiejętności doskonaliliśmy w Centrum Techniki Ortopedycznej, które zmieniło swoja nazwę na Vigo-Ortho.

Wkładki wykonywane są technologią pozwalającą na najdokładniejsze odwzorowanie stopy pacjenta i precyzyjną korekcję. Bazą do wykonania takiej wkładki jest trójwymiarowy odcisk stopy. Wszelkie korekcje wykonywane są ręcznie przez naniesienie na odlew gipsowy stopy pacjenta. Dzięki tej technice pracuje się w skali 1:1 jak na oryginalnej stopie pacjenta. Odlew tego typu jest również bardzo ważnym elementem diagnostycznym, który dzięki kluczowym punktom topograficznym pozwala na bardzo dokładne naniesienie korekcji.  Skorygowany odlew staje się matrycą na podstawie której formowany jest ostateczny kształt wkładki. Odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta tworzywa, przy wykorzystaniu wysokiej temperatury i podciśnienia, warstwowo nakłada się na formę gipsową i łączy ze sobą.W konsekwencji uzyskujemy wkładkę która pasuje do stopy pacjenta jak klucz do zamka. Może ona silnie korygować oraz bardzo dobrze stabilizować stopę nie dając jednocześnie wrażenia dyskomfortu.Tak wykonana wkładka gwarantuje optymalne dopasowanie do dysfunkcji stopy pacjenta.

Wykonujemy również wszelkiego rodzaju kliny ortopedyczne.

Stosując szeroki wachlarz tworzyw mamy możliwość wykonania  klinów o różnej twardości, wysokości jak i różnym kształcie a więc co za tym idzie o szerokim spektrum oddziaływania.

Nasze produkty wykonane są ręcznie.